Biznes – zatrudnianie pracownika

Biznes – zatrudnianie pracownika

6 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Dość wielu przedsiębiorców zatrudnia pracownika na umowę zlecenie i tak jest często jeśli chodzi o ten próbny miesiąc, bo jeśli chodzi i o tych którzy dopiero zaczynają i mają te dość dobre dokumenty, to nawet w ich przypadku istnieje pewnego rodzaju niepewność. Mowa tu dokładnie o tym, że ludzie ukrywają własną dość wysoką skłonność do picia i co równie istotne czasami jakieś problemy rodzinne też są tymi ukrywanymi. Dlatego tak bardzo liczy się to sprawdzenie się w okresie próbnym, a na to wielu przedsiębiorców ma te swoje sprawdzone od lat patenty, czyli zatrudniają na umowę o dzieło lub na czas określony, czyli góra na te trzy miesiące. Kluczowe znaczenie ma też i to, że praca to nie zawsze te regularne godziny i wiele razy trzeba zostawać po godzinach po to by dokończyć jedną z usług.

Sumienność.

Niekiedy przedsiębiorca rozpozna sumienność u pracownika już w trakcie trwania rozmowy kwalifikacyjnej, ale nie każdy potrafi się wzorowo zaprezentować w tej konkretnej rozmowie. Mowa tu o tym, że w rozmowie konkretne osoba wypadła średnio, ale w tej realnej pracy już bardzo dobrze. Istotnym jest też i to, że ta realna praca nad projektami lub zleceniami to najlepszy sprawdzian czyjejś pracowitości i dlatego niekiedy elementem rozmowy kwalifikacyjnej może być ten pokaz bezpośrednio powiązany z możliwościami danej osoby. Taki sprawdzian przechodzą zazwyczaj ludzie z realnymi umiejętnościami, którzy na dokładkę nie boją się zostać po godzinach i to tylko po to by udowodnić to, że są oni pracowitymi. Realne udowadnianie predyspozycji jest ważniejsze od tego, co prezentują w dokumentach składanych do przyszłego pracodawcy. Problem tkwi jedynie w tym, że takie realne udowadnianie pewnych spraw jest dość trudne, a na rozmowach kwalifikacyjnych raczej nikt za to nie płaci i dlatego to udowodnienie tego, że danej osobie zależy na posadzie.

Co się dzieje po okresie próbnym?

Wielu z nas doskonale wie o tym, że ten okres próbny trwa zazwyczaj od miesiąca do trzech i wtedy dany pracownik musi udowodnić to, że nadaje się na konkretne stanowisko. Mowa tu o tym, że jeśli trzeba dokończyć szybciej jedno ze zleceń to zostaje po godzinach i właśnie w ten konkretny sposób pracuje na reputację swojego szefa, a tego typu postawę się rzecz jasna nagradza. Raz jest to dzień wolny, a innym razem jakaś ciekawa nagroda. wiele znaczy też i to, że tego typu nagród nie dostaje się za każdym razem, tylko dopiero po jakimś czasie, czyli jeśli dana osoba dowiedzie swojej pracowitości, lecz nie raz tylko te dziesięć lub piętnaście razy.