Cięcie laserowe blach – dlaczego warto skorzystać z tej metody obróbki?

Cięcie laserowe blach – dlaczego warto skorzystać z tej metody obróbki?

19 lutego, 2023 0 przez Redakcja A

Metal służy człowiekowi od zarania dziejów. Wraz z rozwojem przemysłu i technologii, ludzie wymyślali kolejne metody jego zastosowania i obróbki. Obecnie, w dobie hurtowych produkcji i specyficznych wymagań klientów, liczy się nie tylko szybkość wykonania poszczególnych elementów, ale także jakość i precyzja. Z tego powodu największym zainteresowaniem cieszy się obecnie cięcie laserowe blach.

Metody obróbki metalu

Do cięcia stali możemy wykorzystać wiele różnorodnych narzędzi. W warunkach domowych często wystarczające okazuje się tzw. cięcie nożowe. Używamy szlifierek, piłek do metalu lub nożyc. Znajdziemy je w większości dobrze zaopatrzonych marketów budowlanych. Wiele spośród tych narzędzi ma jednak charakter prowizoryczny i nie zagwarantuje nam starannego, precyzyjnego nacięcia. Należy również zachować szczególną ostrożność podczas ich używania.

W wielu przypadkach lepszym rozwiązaniem będzie jednak powierzenie zadania specjalistom. Firmy produkcyjne mają bowiem dostęp do maszyn, które umożliwiają wykonanie nawet najtrudniejszych prac. Wiele zakładów oferuje swoje usługi zarówno klientom biznesowym, jak i prywatnym. Jednym z nich jest Gubad; firma korzysta między innymi z nowoczesnych wycinarek laserowych.

Na czym polega cięcie laserowe blach?

Cięcie laserowe blach to nowoczesna metoda obróbki metalu. Sam laser ma wiele zastosowań – pozwala zarówno na wykonywanie cięć, jak i spawanie, hartowanie czy znakowanie poszczególnych produktów. Pierwsze z nich jest o tyle istotne, że cięcia przy pomocy lasera są szybkie i precyzyjne. Umożliwiają zatem hurtową produkcję i minimalizują ryzyko uszkodzenia całej powierzchni metalu.

Cięcie laserowe blach w firmie Gubad

Wspomniana już przez nas firma Gubad oferuje swoim klientom wycinarki laserowe uznanego producenta Mazak. Stosuje lasery fibrowe, umożliwiające wykonanie cięcia z wykorzystaniem wiązki światła oraz system CNC, czyli układy sterowania numerycznego i mikrokomputery. Wycinarka Hypergear pozwala na precyzyjne cięcie laserowe blach o maksymalnych wymiarach 3000 mm x 1500 mm. Możliwa grubość materiału określana jest na podstawie rodzaju metalu, który jest poddawany obróbce. Sprzęt charakteryzuje się rezonatorem o dużej mocy, funkcjonowaniem automatycznym oraz dużą prędkością. Wymienione czynniki pozwalają na stałą kontrolę jakości produkcji. Natomiast model Spacegear sprawdzi się w przypadku produkcji metalowych detali. Pracownicy firmy Gubad starannie dbają o serwisowanie sprzętu, aby zapewnić ci jakość najlepszą z możliwych.