Jak dorobić do domowego budżetu?

Jak dorobić do domowego budżetu?

23 lipca, 2021 0 przez Redakcja

Mówi się że pieniądze szczęścia nie dają. To prawda, lecz pieniądze mogą być jednym z elementów do niego prowadzących. Na wiele naszych marzeń, planów i zakupów nie pozwala nam nasza sytuacja finansowa. Czasy pewnego stanowiska, stałej pensji i całego szeregu wolnych miejsc pracy dawno minęły, a dodatkowymi pieniędzmi nikt nie pogardzi. W mediach społecznościowych jesteśmy z każdej strony atakowani propozycjami łatwego i szybkiego zarobku bez wkładu własnego. Naszym zadaniem jest pozyskiwanie innych osób do tak zwanej piramidy finansowej, sprzedawanie znajomym i rodzinie kosmetyków czy chemii lub płatne oglądanie reklam. Jednym słowem jest to strata czasu, pogorszenie stosunków z najbliższymi i żaden sposób na wyjście z podbramkowej sytuacji. Istnieją jednak sposoby by poprawić swój budżet i wyjście z kłopotów finansowych, a co za tym idzie zrobić mały krok do spełnienia marzeń. Wystarczy jedynie odrobina chęci, zapału i wolnego czasu. Oto proste sposoby na podreperowanie domowego budżetu:

1. Pozbycie się niepotrzebnych gratów.

Twoje mieszkanie wygląda jak pobojowisko? Szafy są przepełnione niepotrzebnymi rzeczami lub ciuchami w których już nie chodzisz? Sprzedaj je! W internecie znajdziesz wiele portali, w których możesz wystawić zbędne rzeczy. Pamiętaj jednak, że szybciej się ich pozbędziesz jeżeli twoja oferta będzie atrakcyjna: cena nie może być zbyt wygórowana (warto przed wystawieniem rzeczy zainteresować się w jakich cenach wystawione produkty takie same lub podobne), zdjęcie produktu powinno być zrobione tak, aby wydawał się on bardzo atrakcyjny a w ogłoszeniu należy podać wszelkie informacje niezbędne do decyzji o kupnie ( rozmiar, marka, wymiary – jeżeli sprzedajemy ubrania). Dzięki temu nie dość że zarobimy dodatkowe pieniądze a i zwolnimy miejsce w szafie czy w mieszkaniu a nasze mieszkanie bez zbędnych rzeczy będzie wyglądać na przestronniejsze.

2. Gastronomia.

Z pewnością wiele kobiet lubi gotować i piec sprawdzając nowe przepisy. Nie rzadko są to ciasta, torty czy przekąski atrakcyjne pod względem wizualnym i smakowym. Jeżeli nie raz słyszałyście pochwały i zachwyty nad waszymi potrawami w gronie rodziny i znajomych to coś dla Was. To doskonały sposób aby podreperować domowy budżet. Wszyscy wiemy jak wiele poleceń i recenzji roznosi się pocztą pantoflową. Jedna zadowolona klientka przyprowadzi za sobą dziesięć kolejnych. Nie wszystkie z nas mają czas przygotowywać jedzenie na rodzinne uroczystości. A możliwość zamówienia domowych potraw bez potrzeby stania kilka godzin w kuchni jest kusząca. Wystarczy tylko opublikować w lokalnych portalach czy serwisach społecznościowych ogłoszenie z usługą mini cateringu. Początki mogą być ciężkie, ale inwestycja ta może przynieść ogromny dochód, a w najlepszym przypadku stać się głównym źródłem zarobku i założenia własnej działalności. Wystarczy tylko zamiłowanie do gotowania i dobrze zaopatrzona kuchnia.

3. Opieka nad dzieckiem.
Sytuacja nie pozwala Ci na podjęcie pełnoetatowej pracy bo w domu masz małego szkraba a pragniesz zarobić dodatkowe pieniądze? To już nie będzie problemem. Wiele mam opiekuję się samemu swoimi dziećmi. Dzieję się tak gdy mężowie mają dobrze płatną pracę ale wymagającą niebywałej dyspozycyjności. Wtedy każde wyjście na zakupy, do fryzjera czy załatwienie spraw urzędowych staje się nie lada wyzwaniem. Niedoceniona wtedy staję się osoba, która jest w stanie zająć się dzieckiem na kilka godzin. I wtedy do akcji wkraczamy my. Grono naszych klientek może ograniczać się do najbliższej okolicy, sąsiednich bloków czy domów. Z pewnością znajdą się mamy, które tylko czekają na naszą pomoc i będą mogły przyprowadzić do nas swoje dziecko z czystym sumieniem i spokojem o jego bezpieczeństwo. Ważne jest w tym zajęciu zamiłowanie do opieki nad dziećmi i nasza dyspozycyjność. Dodatkowym plusem tego zajęcia jest rozwój naszego dziecka. Kontakt z rówieśnikami jest niezwykle ważny na każdym etapie życia naszej pociechy