Jak i na czym zarabiać przy pomocy afiliacji?

Jak i na czym zarabiać przy pomocy afiliacji?

24 marca, 2022 0 przez Redakcja

Aby zarabiać na afiliacji, nie potrzebujesz swojego produktu. Cała zabawa polega na polecaniu swojego unikalnego linku afiliacyjnego. Wybierasz swój produkt, który chcesz promować i go polecasz innym. Jeśli ktoś z twojego linku wykona konkretną akcje, która jest przypisana do danego produktu ty otrzymujesz prowizje.

W Polsce najpopularniejszą siecią afiliacyjną jest MyLead. Posiadają oni w swojej ofercie ponad 1500 programów partnerskich oraz wypłacili już 8 milionów złotych swoim wydawcom z 154 krajów. Jest to najpopularniejsza metoda zarabiana dla nastolatków. Nie potrzebujesz 18 lat, aby zarabiać.

Modele zarabiania na MyLead

CPL – Wynagrodzenie za pozyskanie klienta np. założenie konta na portalu internetowym.
CPA – Wynagrodzenie za wykonanie przez klienta akcji np. przejście 100 poziomów w grze mobilnej.
CPS – Wynagrodzenie za wykupienie np. premium
PPI– Wynagrodzenie za pobranie aplikacji np. gier
SMS – Wynagrodzenie za płatność przy wykorzystaniu telefonu lub wiadomości o podanej kwocie.
IVR – Wynagrodzenie za połączenie telefoniczne.
SMS CHAT – Wynagrodzenie za każdą wysłaną wiadomość tekstową.
SMARTLINKI – Linki partnerskie, które działają na cały świat, nie musisz się ograniczać tylko do Polski.
Jakie kategorie kampanii mogę polecać?

Wybór należy do ciebie. Jeśli masz już swoją grupę odbiorców łatwiej będzie Ci dostosować swój link afiliacyjny. Na MyLead są takie kategorie jak:

Zdrowie i uroda
Ubrania i Akcesoria
Biznes
Loterie i Konkursy
Portale dla dorosłych
Dom i ogród
Rozrywka
RTV i AGD
Sport i Hobby
Motoryzacja
Wiedza
Transport i podróże

Jak widać wybór jest ogromny. Na pewno znajdziesz coś, co mógłbyś polecać i zarabiać dzięki temu. W swoim e-booku przedstawiam metody promocji w kilku powyższych kategoriach. Jeśli będziesz zaangażowany e-book zwróci Ci bardzo szybko. A za rok będziesz w innym miejscu.

KDP AMAZON

Sam sklep Amazon pewnie znasz, jest on jednym z największych sklepów internetowych. Powstał w 1994 roku w Seattle. Założycielem jest Jeff Bezos.

Amazon KDP, czyli Kindle Direct Publishing. Na tej platformie masz możliwość opublikowania swojego e-booka, książki, zeszytów i wiele więcej. Tak naprawdę ogranicza Cię tylko kreatywność i angielski. Tak, Amazon jest cały w języku angielskim, dlatego musisz znać chociaż podstawy.

Co prawda, jeśli nie mamy 18 lat nie możemy założyć konta, ale możemy to zrobić przy pomocy mamy, taty czy znajomego, który jest oczywiście pełnoletni. Wystarczy, że założysz konto na w/w osoby. Amazon pozwala na taki ruch.

Gdy wydajemy swój produkt. Sklep sprzedają tak naprawdę za nas. Wykonuje za nas całą robotę. Drukuje i pakuje nasz produkt, obsługuje płatności i wysyła do klienta.

Jak zarabiać na KDP Amazon?

Najprostszym sposobem jest sprzedawanie, coraz więcej. Na początek możesz tworzyć proste kolorowanki, kalendarze czy notesy. Najlepiej zrobić taką okładkę, która będzie się rzucać w oczy, może to być np. ciekawa grafika czy motywujący cytat.

Kolejnym krokiem jest powtórzenie tej czynności. Im więcej produktów, tym większa sprzedaż. Wiadomo do tego dochodzą jeszcze takie aspekty jak nisza, odpowiedni opis produkty, cena czy konkurencja.

Wydaje ci się to straszne? Wcale takie nie jest. Od siebie polecam zajrzeć na kanał ”Wardan” na YouTube. U niego bardziej zainteresowałem się tym tematem.