Kalkulatory oc niezbędnym narzędziem przy poszukiwaniu ciekawych ofert ubezpieczeniowych

Kalkulatory oc niezbędnym narzędziem przy poszukiwaniu ciekawych ofert ubezpieczeniowych

14 września, 2021 0 przez Redakcja

Ubezpieczenia samochodowe, ze względu na swoją powszechność i obligatoryjność są ubezpieczeniami najbardziej popularnymi. Mowa oczywiście o ubezpieczeniach OC. Jako, że warunki ogólne obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych są sztywne, tak przy wyborze ubezpieczyciela najczęściej kierujemy się ceną składki ubezpieczenia. Kalkulator OC to narzędzie powszechnie wykorzystywane prze właścicieli pojazdów do porównywania ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Kalkulator ubezpieczenia OC pozwala na dokładne wyliczenie należnej składki, uwzględniając markę, rodzaj, rocznik samochodu, a także nasz wiek, przysługujące zniżki itp. Dzięki temu nie trzeba już odwiedzać kilkunastu biur ubezpieczeniowych, by zaoszczędzić na składkach ubezpieczenia. OC kalkulator jest więc niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce ubezpieczyć samochód tanio i szybko. Bardzo często bowiem od razu kieruje nas na stronę internetową wybranego ubezpieczyciela, gdzie możemy od razu wykupić polisę. Należy jednak pamiętać, że aby zawrzeć umowę ubezpieczenia, auto musi być naszą własnością.

Polacy, kupując nowy samochód najczęściej decydują się na kredyt jako formę sfinansowania tej inwestycji. Przy okazji podpisywania umowy kredytowej warto zastanowić się nad ubezpieczeniem kredytu. Ubezpieczenia kredytu można podzielić na trzy rodzaje: można ubezpieczyć sam kredyt, kredytobiorcę lub przedmiot zabezpieczenia kredytu. W przypadku kupna samochodu najczęściej ubezpieczamy się od skutków niemożności jego spłaty, na przykład na skutek utrat pracy cz choroby.

Jest to dobre i bezpieczne rozwiązanie, bowiem w przypadku kłopotów finansowych spłata kredytu może zostać odroczona do czasu odzyskania płynności finansowej. Często bank wymaga wykupienia ubezpieczenia na życie przez kredytobiorcę. Ubezpieczenia kredytu są pozytywne zarówno dla banku, jak i kredytobiorcy, bowiem w równym stopniu zabezpieczają interesy obu stron.