Zanim zamówisz wizytówki, poproś o darmową próbkę

Zanim zamówisz wizytówki, poproś o darmową próbkę

9 stycznia, 2022 0 przez Redakcja

Darmowe próbki wizytówek są dość częstym rozwiązaniem stosowanym na dzisiejszym rynku w branży poligraficznej. Prawie każdy bowiem klient chciałby najpierw zobaczyć darmowe próbki zaprojektowanych specjalnie dla niego wizytówek a dopiero w następnej kolejności złożyć zamówienie na większą ich ilość.

Oczywiście nawet darmowe próbki wizytówek muszą posiadać pełny zestaw elementów które następnie znajdą się na wizytówce właściwej. Darmowe próbki zawierać więc będą z reguły logo firmy którą mają reprezentować wraz z jej nazwą i danymi teleadresowymi, numerami telefonów czy adresem strony www. Elementem który może różnić darmowe próbki wizytówek od produktu końcowego może być rozmieszczenie w obrębie wizytówki wszystkich wymienionych elementów, ale to właśnie porównaniu dostępnych szablonów służyć ma powstanie jednej lub kilku próbek wizytówki. Dopiero po zaprezentowaniu wstępnej struktury wizytówki możliwa będzie dalsza nad nią praca.

Dzięki informacjom jakiej dostarczają darmowe próbki wizytówek możemy dopracować niezbędne szczegóły i sprawdzić czytelność wizytówki albo stwierdzić że umieściliśmy na niej zbyt dużo lub zbyt mało informacji. Ważna jest również możliwość weryfikacji zastosowanej na wizytówce kolorystyki, dzięki czemu można wykryć nienajlepsze zestawienia kolorów lub dokonać zmian w zabarwieniu tła czy koloru czcionki. Wypada podkreślić, że praca nad wizytówką nie jest pracą skomplikowaną ale wymaga pewnej dozy wyobraźni i kreatywności, co pozwala na jej zaprojektowanie w najmniejszych szczegółach i zatwierdzenie w ostatecznym kształcie.

Przed dokonaniem finalnego zamówienia warto jeszcze raz zweryfikować zawartość wizytówki aby uniknąć późniejszego rozczarowania i zawodu, w przypadku dostrzeżenia jakichś uchybień po wydrukowaniu partii kilku tysięcy wizytówek. Prośmy więc wykonawcę o darmowe próbki projektu wizytówki na każdym praktycznie etapie jej projektowania tak, abyśmy mieli absolutna pewność, że opracowany produkt finalny w sposób kompletny spełni nasze oczekiwania.