Dlaczego warto zainwestować w automaty wydające? 

Dlaczego warto zainwestować w automaty wydające? 

28 października, 2022 0 przez Redaktorka Katarzyna

Automaty wydające, vendingowe, czy też paczkomaty – pod tymi nazwami kryje się produkt, który usprawnia pracę niejednej firmy. Dzięki temu urządzeniu możesz zoptymalizować procesy w przedsiębiorstwie, np. zakupowe, czy też wydające. Dlaczego warto zainwestować w automaty wydające? Zobacz, jak mogą przydać się Twojej firmie. 

Automaty wydające – rozwiązanie do Twojej firmy 

Szukasz nowoczesnego rozwiązania, które usprawni proces przechowywania i wydawania produktów? Odpowiedzią są automaty vendingowe od https://irmatic.com/. Maszyny są samoobsługowe i mogą znajdować się poza granicami Twojego sklepu. Co ważne, sprawdzą się w różnych branżach. Dzięki temu rozwiązaniu klient może dokonać zakupów online, za to odebrać paczkę osobiście w dowolnym momencie. To duże ułatwienie, zarówno dla klientów, jak i sprzedawców. Taki automat możesz ustawić poza granicami sklepu. Co więcej, jest to nie tylko dobra opcja do umieszczania już opłaconych paczek, ale maszyna może stać się także przestrzenią sklepową. Automaty wyposażone są w terminale płatnicze i kasy fiskalne. Tym sposobem klient może dokonać zakupu w dowolnym momencie i od razu odebrać produkt. 

Wśród automatów vendingowych od Irmatic możemy wyróżnić kilka typów urządzeń. Popularnym rozwiązaniem jest IRlocker, który realizuje procesy Click & Collect. Taka maszyna umożliwia odbiór zakupów, lub też ich zwrot. Z kolei IRstock świetnie sprawdzi się przy sklepowej sprzedaży produktów. Jak już wiesz, maszyny posiadają wbudowany terminal płatniczy i drukarkę fiskalną. Ponadto wyróżnia je budowa bębnowa i przeszklenia na bocznych ścianach. Dzięki temu urządzenie może być nie tylko automatem do wydawania paczek, ale także przestrzenią ekspozycyjną i reklamową jednocześnie. Automaty vendingowe to świetny sposób na dotarcie do większej ilości klientów.

Jakie zalety mają automaty wydające? 

Główną zaletą takiego rozwiązania jest ograniczenie kosztów związanych z przekazywaniem asortymentu. Decydując się na automat, nie musisz zatrudniać osoby do wydawania produktów, ani do jego obsługi. Klient może bezpośrednio i samodzielnie odebrać zamówienie w dowolnym dla niego czasie. Ustawienie takich maszyn w miejscu pracy, czy też poza granicami sklepu to także znaczna oszczędność czasu. Do wydania produktów nie musisz angażować dodatkowych osób, co pozwala skrócić czas wydań. Taki automat  bardzo dobrze sprawdzi się więc na przykład w hali produkcyjnej, czy magazynie. W środku możesz umieścić narzędzia niezbędne do pracy, czy środki ochrony osobistej. Po zakończonym dniu pracy pracownicy mogą samodzielnie odłożyć narzędzia. 

Automaty vendingowe wpływają również na ograniczenie zapasów magazynowych oraz usprawniają proces inwentaryzacji. Ponadto system zarządzania urządzeniami umożliwia generowanie raportów wspomagających kontrolowanie asortymentu. Co ważne, z tego systemu może korzystać także dostawca, który na bieżąco jest informowany o stanach towaru na danym urządzeniu. I ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą jest całodobowa dostępność maszyn. Produkty mogą być wydawane niezależnie od godziny pracy sklepu, weekendów, czy świąt.