Endermologia LPG Łódź – sekret skutecznej walki z cellulitem

Endermologia LPG Łódź – sekret skutecznej walki z cellulitem

8 marca, 2022 0 przez Redakcja

Cellulit to zaburzenie w budowie skóry, które charakteryzuje się nierównomiernym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej w organizmie. Powstaje przez podskórny tłuszcz, w którym tworzą się puste przestrzenie stanowiące idealne miejsce do gromadzenia się wody oraz jeszcze większej ilości tłuszczu.

Tak zwaną skórkę pomarańczową trudno jest zwalczyć – sama dieta, jak i również aktywność fizyczna, mogą okazać się niewystarczające. Gdy więc problem Cię dotyka, warto rozważyć wykonanie profesjonalnego zabiegu, takiego jak np. endermologia LPG.

Czym jest endermologia LPG?

Endermologia LPG Łódź to profesjonalny zabieg, który pozwala skutecznie pozbyć się uciążliwego cellulitu ze skóry. Redukcja nieestetycznej skórki pomarańczowej jest możliwa dzięki innowacyjnemu urządzeniu, które przy pomocy głowicy wykonuje masaż z odpowiednią siłą nacisku.

W trakcie zabiegu skóra poddawana jest intensywnemu rolowaniu na zewnątrz oraz wewnątrz, dzięki czemu aktywują się w niej procesy regenerujące. W efekcie w głębszych warstwach skóry pacjenta pobudza się metabolizm oraz poprawia krążenie krwi. Dzięki temu skóra zaczyna produkować zwiększone ilości naturalnie wytwarzanego kolagenu, który z kolei odpowiedzialny jest za uelastycznienie skóry. Gładkość skóry zapewnia dodatkowa komora ssąca, która zasysa fałdy skóry dotknięte cellulitem.

Mimo intensywności masujących ruchów głowicy oraz siły zasysającej, endermologia nie jest bolesnym zabiegiem. Wiele osób uznaje ją za przyjemną i wręcz odprężającą terapię, która pozwala nie tylko pozbyć się uciążliwego cellulitu, ale także rozmasować napięte przez stres mięśnie.

Jak długo trzeba czekać na efekty endermologii LPG?

Na rezultaty endermologii LPG nie trzeba długo czekać. Wystarczy około 40 minut, aby uzyskać pierwsze efekty. W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się jednak ponowne wykonanie zabiegu. Ilość powtórzeń uzgadnia indywidualnie z pacjentem specjalista.

Warto przy tym pamiętać o tym, że sam zabieg nie zagwarantuje Ci idealnej sylwetki na lata. Aby utrzymać efekty endermologii, trzeba jeszcze pamiętać o prowadzeniu zdrowego trybu życia. W tym celu warto odpowiednio zbilansować swoją dietę oraz wprowadzić (nawet minimalną) ilość ruchu do swojej codzienności. Trwałość zabiegu jest zatem kwestią indywidualną. Albo zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, aby utrzymać uzyskane efekty, albo sobie odpuścisz i tym samym dasz zielone światło dla niepożądanego działania cellulitu.