Uprawnienia wózki widłowe Warszawa – jak zdobyć pozwolenie? 

Uprawnienia wózki widłowe Warszawa – jak zdobyć pozwolenie? 

7 marca, 2022 0 przez Redakcja

Umiejętność obsługi wózka widłowego jest obecnie bardzo cenioną kompetencją. Operatorzy wózków widłowych zawsze znajdą pracę i to nawet dobrze płatną. Fakt jest taki, że na rynku pracy brakuje wykwalifikowanych specjalistów. Jeśli więc chcesz poszerzyć swoje kompetencje i zapewnić sobie stałą pozycję na rynku pracy, to warto zainteresować się kursem na wózki widłowe. Zdobycie uprawnień przekłada się na naszą atrakcyjność, jako pracownika. Jak wygląda kurs na wózki widłowe i kto może zdobyć uprawnienia. 

Uprawnienia na wózki widłowe Warszawa – jak wygląda kurs? 

Żeby móc operować wózkiem widłowym trzeba posiadać specjalne uprawnienia. Z kolei, żeby zdobyć uprawnienia wózki widłowe Warszawa, musimy odbyć kurs oraz zdać egzamin. Jak wygląda kurs na wózki widłowe i kto może do niego przystąpić? Zacznijmy od drugiej części pytania. Żeby przystąpić do kursu na wózki widłowe, musimy mieć ukończony 18 rok życia oraz posiadać co najmniej wykształcenie podstawowe. Co ważne, musimy także charakteryzować się odpowiednim stanem zdrowotnym. Co to oznacza? Przeciwwskazaniem do przystąpienia do kursu na wózki widłowe jest na przykład nadciśnienie, problemy ze wzrokiem, epilepsja lub zaburzenia o podłożu psychicznym. 

Jeśli jednak spełniamy powyższe warunki i nie posiadamy przeciwwskazań zdrowotnych, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wziąć udział w kursie na wózek widłowy. Uprawnienia podniosą poziom naszych kwalifikacji, co oznacza, że będziemy mogli startować na lepsze stanowiska. Jak wygląda kurs na wózki widłowe? Nauczanie składa się z dwóch segmentów – teorii oraz praktyki. W części teoretycznej nauczysz się zasad działania wózka widłowego oraz jego konserwacji. Bardzo ważne są też przepisy BHP, które wpływają na bezpieczeństwo użytkowania sprzętu. Z kolei w części praktycznej nauczysz się obsługiwać urządzenie i nim poruszać. 

Jak zdobyć uprawnienie na wózek widłowy? 

Żeby zdobyć uprawnienia na wózki widłowe Warszawa, nie wystarczy ukończyć kursu. Musimy jeszcze zdać egzamin, który podobnie jak kurs składa się z dwóch części. Podczas teorii egzaminatorzy zadadzą Ci 5 pytań z wiedzy ogólnej oraz specjalistycznej dotyczącej obsługi oraz konserwacji wózka widłowego. Natomiast w części praktycznej będziesz musiał wykonywać polecenia. To także etap, w którym należy wykazać się umiejętnością płynnej i bezpiecznej jazdy wózkiem widłowym. Zdany egzamin przekłada się na otrzymanie uprawnień na obsługę wózka widłowego. Wraz z nimi będziesz mógł przystąpić do wykonywania zawodu operatora wózka widłowego.