Wywóz gruzu – o czym należy pamiętać?

Wywóz gruzu – o czym należy pamiętać?

5 stycznia, 2023 0 przez Redaktorka Dominika

Remont, budowa domu, wyburzanie zbędnych już budynków – podczas każdej z tych prac należy pamiętać o konieczności powstającego wtedy gruzu. Z pozoru prosta czynność wymaga jednak pamiętania o kilku kwestiach. Jak należy zaplanować wywóz gruzu? Sprawdź nasz artykuł i zadbaj o to, by wywóz gruzu podczas przeprowadzanych przez Ciebie prac przebiegł w prawidłowy sposób.

Wyrzucając odpady, należy pamiętać nie tylko o odpowiedniej segregacji. Oprócz tego powinniśmy wiedzieć, że niektórych rodzajów odpadów w ogóle nie można umieszczać w pojemnikach przeznaczonych do segregacji. Do takich śmieci należy gruz. Co zatem zrobić z pozostałościami po remoncie czy budowie domu? Należy wywieźć je w przeznaczone do tego miejsce. W tym celu stworzone zostały specjalne wysypiska, czyli Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych tworzone w miastach i gminach. Wywóz gruzu wymaga jednak odpowiednich pojemników i dobrego przygotowania. Jeśli planujesz wywóz gruzu Warszawa, skorzystaj z usług doświadczonej w tym temacie firmy, która pomoże Ci uporać się z kłopotliwymi odpadami. Dowiedz się, o czym należy pamiętać podczas wywożenia gruzu.

Przygotuj odpowiednie kontenery

Zanim powstały podczas budowy czy remontu gruz zostanie wywieziony, konieczne jest przygotowanie w tym celu specjalnych kontenerów. Dzięki takim pojemnikom będziemy mogli w bezpieczny sposób umieścić w nich gruz i przewieźć do PSZOK-a znajdującego się w okolicy. Wywożąc gruz, najlepiej skorzystać z usług zajmującej się tym firmy. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że odpady trafią w przeznaczone do tego miejsce. Przekazując ten obowiązek w ręce specjalistów, mamy gwarancję, że odpady zostaną zutylizowane w prawidłowy sposób. Oprócz tego będziemy mieć do dyspozycji odpowiednio przystosowane kontenery, które ułatwią cały proces wywozu problematycznych śmieci z remontu.

Pozwolenie na zajęcie pasa ruchu

Przygotowując się do remontu, podczas którego konieczne będzie pozbycie się gruzu, musimy pamiętać o tym, by zapewnić odpowiednią ilość miejsca na potrzebne w tym celu kontenery. Czasami konieczne jest zdobycie w tym celu pozwolenia na zajęcie pasa ruchu. W jakich przypadkach będzie to Twoim obowiązkiem? Pozwolenie jest wymagane, jeśli kontener będzie miał stanąć na ulicy, chodniku, trawniku czy innej powierzchni, która należy do miasta lub gminy. W tym celu powinniśmy się zwrócić do właściwego dla danego miejsca urzędu. Takiej konieczności możemy jednak uniknąć, jeśli załadunek gruzu potrwa chwilę i kontener nie będzie stał godzinami czy dniami na wspomnianym terenie.