Kredyt dla firm – skąd uzyskać niezbędne środki?

Kredyt dla firm – skąd uzyskać niezbędne środki?

7 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Prowadzenie własnej firmy nie należy do najprostszych zadań. Jako przedsiębiorca musisz mieć oczy dookoła głowy i starać się pamiętać o wszystkim – zwłaszcza o ważnych dla rozwoju biznesu inwestycjach.

W przypadku dużych i znanych firm dużo łatwiej jest utrzymać stabilną pozycję i znaleźć niezbędne środki na ważne szkolenia, czy udoskonalenia miejsca pracy. Dużo gorzej jest w przypadku niewielkich, rodzinnych firm, które każdego dnia walczą o przetrwanie na rynku.

Przy braku pieniędzy na ważne inwestycje korzystaj ze sprawdzonych rozwiązań

Brak pieniędzy na ważne inwestycje nie powinien być powodem, dla którego rezygnujesz ze szkoleń dla pracowników, modernizacji sprzętu, czy remontu przestrzeni biurowej. Sposobów na pozyskanie brakującej gotówki nie brakuje. Jak przedsiębiorca możesz skorzystać z:

– państwowych albo unijnych dotacji;

– specjalnych programów inwestycyjnych (jak np. Programy Regionalne dla poszczególnych województw, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości albo Banku Gospodarstwa Krajowego);

– konkursów dedykowanych niewielkim firmom;

– pożyczek społecznościowych;

– poręczeń;

– kredytów.

Jak zatem widzisz, możliwości dodatkowego finansowania firmowych potrzeb nie brakuje. Część z rozwiązań będzie dobra, ale nie do końca atrakcyjna dla każdego. Na przykład decydując się na udział w konkursie, nie otrzymujesz gwarancji uzyskania niezbędnych środków. Otrzyma je tylko zwycięzca. Dużo lepszym pomysłem będzie zatem skorzystanie z dotacji albo kredytów czy pożyczek.

Kredyt szyty na miarę potrzeb przedsiębiorcy

Najpopularniejszym sposobem na pozyskanie dodatkowych środków dla firmy jest zaciągniecie kredytu. Przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto jednak nieco bardziej poznać dostępne możliwości. W przypadku braku czasu na ich szczegółową analizę dobrym pomysłem będzie skorzystanie z pomocy pośrednika kredytowego https://splatakredytow.pl/, który rzetelnie przeanalizuje Twoją sytuację finansową i dobierze do niej optymalne rozwiązanie. Zaproponowany kredyt inwestycyjny będzie posiadał odpowiednio niską ratę, a także wydłużony okres spłaty, dzięki temu nie przepłacisz.

Pożyczka społecznościowa jako alternatywa dla kredytu

Nową, a zarazem ciekawą alternatywą dla zaciągania kredytu w banku jest pożyczka społeczna. Produkt pozwala na pozyskanie dodatkowych środków dzięki inwestorowi, który oferuje swój kapitał potrzebującemu przedsiębiorcy. To właśnie z nim podpiszesz umowę cywilno-prawną o pożyczkę. Może ona zostać  zawarta przez stworzony do tego serwis internetowy lub za pomocą pośrednictwa instytucji finansowej.

Rozwiązanie dostępne jest dopiero od niedawna – z tego powodu nie wszystkie instytucje posiadają je w swojej ofercie. Na szczęście Spłata Kredytów oferuje takie pośrednictwo, na korzystnych warunkach, bezpiecznych dla obu stron. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest pomoc pośrednika w formalnościach – dzięki temu zaoszczędzisz sporą ilość swojego cennego czasu.