Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy – najważniejsze informacje

Kredyt hipoteczny w Citi Handlowy – najważniejsze informacje

25 października, 2021 0 przez Redakcja

Bank Citi Handlowy może wielu osobom kojarzyć się głównie z kartami kredytowymi, natomiast oferta tej instytucji jest znacznie szersza i obejmuje ona również inne popularne w naszym kraju produkty finansowe, takie jak chociażby kredyt hipoteczny. Poszukując kredytu hipotecznego, warto przeanalizować jak najwięcej dostępnych propozycji, aby nie przegapić korzystnego produktu, tak więc dobrym rozwiązaniem będzie rzucenie okiem również na kredyt hipoteczny w Citi.

Najważniejsze dane, które powinny interesować wszystkich kredytobiorców, to między innymi formy dostępnego kredytu, formalności z nim związane i wymagania wobec kredytobiorców. Oto garść informacji, które należy znać przed podjęciem decyzji, czy wybrać kredyt w tym banku, czy też niekoniecznie!

Co ma w swojej ofercie Citi Handlowy?

Citi Handlowy oferuje nie tylko zwykły kredyt hipoteczny na zakup nieruchomości z rynku wtórnego lub pierwotnego (z oprocentowaniem stałym na 5 lat lub zmiennym), ale też możliwość refinansowania tego typu kredytu z innego banku. Tego typu zobowiązania są udzielane wyłącznie w złotówkach. Dostępna jest także pożyczka hipoteczna, natomiast nie należy jej mylić z kredytem hipotecznym.

Pożyczka hipoteczna jest zobowiązaniem udzielanym na dowolny cel (na przykład na konsolidację innych zobowiązań), które zabezpiecza się hipoteką ustanowioną na nieruchomości. Kredyt hipoteczny jest z kolei zobowiązaniem celowym i można spożytkować go tylko na budowę, zakup lub remont nieruchomości, względnie wspomniane już refinansowanie innego kredytu hipotecznego.

Procedura zaciągania kredytu hipotecznego w Citi Handlowym

Bank Citi Handlowy wskazuje na swojej stronie internetowym konkretną procedurę zaciągania kredytu hipotecznego. Proces zaczyna się od kontaktu z doradcą banku i omówieniem potrzeb potencjalnego kredytobiorcy. Następnie na tej podstawie przygotowywana jest indywidualna oferta kredytu.

Po jej akceptacji następuje etap uzupełnienia i złożenia w banku wniosku o kredyt wraz ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami (dotyczącymi między innymi finansowanej nieruchomości, ale także sytuacji finansowej klienta – w zależności od formy zatrudnienia może być potrzebne na przykład zaświadczenie od pracodawcy o dochodach lub wyciąg z konta bankowego).

Po złożeniu wniosku decyzja o jego wstępnej analizie ma zapaść w ciągu 4 dni, zaś ostateczna decyzja kredytowa w ciągu 21 dni. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, nie pozostanie nic innego, jak podpisać umowę.

Zanim jednak rozpocznie się cały ten proces, warto zwrócić się o poradę do eksperta z Multikredyt.pl. Przeanalizuje on wszystkie dostępne na rynku oferty i znajdzie tę najlepszą, dzięki czemu nie będzie ryzyka, że niepotrzebnie przepłacimy. Dodatkowo wesprze między innymi w wypełnianiu wniosku o kredyt, co sprawi, że na pewno nie będzie w nim żadnych błędów, które wydłużą proces jego rozpatrywania.