Lokata dla dziecka – dlaczego warto odkładać na nią pieniądze?

Lokata dla dziecka – dlaczego warto odkładać na nią pieniądze?

18 czerwca, 2020 0 przez Redakcja

Każdy rodzic, który chce zadbać o przyszłość finansową swojego dziecka, powinien pomyśleć o dedykowanej lokacie. Taką decyzję warto podjąć już w pierwszych miesiącach życia dziecka. Po kilkunastu latach odkładania na nią pieniędzy możemy zebrać pokaźną sumę, która ułatwi dziecku start w dorosłe życie. Odkładanie pieniędzy na lokacie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Zobacz, jakie niesie to za sobą korzyści i dlaczego warto odkładać nawet niewielkie kwoty.

Na czym polega lokata długoterminowa?

Lokata jest bardzo bezpiecznym produktem bankowym, dzięki któremu możesz odkładać pieniądze bez żadnego ryzyka. Dzięki niej możesz stworzyć swoją poduszkę finansową lub zadbać o przyszłość swojej pociechy. To sposób na długofalowe oszczędzanie, który może przynieść bardzo dobre rezultaty. Pieniądze ulokowane na lokacie stale „pracują”, a z odsetek może uzbierać się w pewnym momencie poważna suma. Jedyne co musisz robić to wpłacać na nią regularnie pieniądze przez kilka lub nawet kilkanaście lat, aż Twoje dziecko stanie się pełnoletnie. Zebrane na lokacie oszczędności będą doskonałym pomysłem na prezent urodzinowy. Dzięki tym funduszom Twoje dziecko będzie mogło opłacić studia, kupić sobie pierwszy samochód lub zainwestować część pieniędzy we wkład własny na kredyt mieszkaniowy. Możliwości jest naprawdę sporo, jedno jest jednak pewne – dziecko doceni taki gest i będzie mogło spełnić swoje marzenia.

Podczas wybierania lokaty weź pod uwagę kilka ofert z różnych banków. Ważną rolę odgrywa oprocentowanie, czas trwania umowy, częstotliwość kapitalizacji odsetek oraz kwota depozytu. Dobrze dobrana oferta sprawi, że pieniądze stale będą się pomnażać. Możesz skorzystać z internetowych porównywarek oraz rankingów, aby znaleźć najlepszą lokatę.

Dlaczego warto odkładać na przyszłość dziecka?

Jeśli będziesz regularnie odkładać pieniądze, to z pewnością odczujesz wiele korzyści, które z tego płyną. Przede wszystkim dasz swojemu dziecku szanse na dobry start w dorosłe życie. Twoja pociecha nie będzie musiała samodzielnie odkładać kilka lat na spełnienie swoich marzeń, ponieważ pomożesz jej dzięki lokacie. To też dobra lekcja oszczędzania – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Zamiast brać kredyt w banku, Twoje dziecko będzie mogło pozwolić sobie na studiowanie i rozwijanie pasji za pomocą zaoszczędzonych pieniędzy. Nie wymaga to od Ciebie dużych wyrzeczeń, ponieważ wystarczy, że będziesz co miesiąc odkładał 100 lub 200 zł. Nawet jeśli będziesz odkładać mniej, to po kilkunastu latach zbierzesz sporą sumę.