Leasing aut – dlaczego się opłaca?

Leasing aut – dlaczego się opłaca?

6 grudnia, 2021 0 przez Redakcja

Organizacje niejednokrotnie jako potrzebnego środka do pracy swoich podwładnych potrzebują różnego gatunku aut, także normalnych osobówek jak i również dostawczych czy ciężarowych. Istnieje co niemiara dziedzin, w których nie jest możliwe funkcjonowanie bez samochodu jak np. przedstawiciele handlowi, dostawcy towarów, kurierzy czy standardowe firmy trudniące się przewozem towarów z punktu A do punktu B. W sporej mierze tych działalności „flota” auto jest niezwykle duża na skutek czego instytucja, żeby nie wysyłać nadmiernie wielu osób do obsługi floty aut, zamawia inną firmę. Często w podobnym przypadku, wybiera się firmy leasingowe, gdzie wypożyczamy samochody, płacimy za nie, wskutek tego działania nie niepokoimy się o kwestie powiązane z leasingowanymi pojazdami. Kolokwialnie mówiąc, dzierżawione muszą być działające i już. Nas więcej nie obchodzi.

Jeżeli bierzemy w wymienionej formie leasing samochodowy na wszelkie samochody wykorzystywane w działalności mamy wtedy bardzo wiele profitów. Rozpoczynając od tego, że nasza firma się tym nie zajmuje a dzięki czemu nie musimy przyjmować do pracy osób do obsługi to co więcej przy zakupie większej ilości samochodów, posiadamy ciekawe stawki na te samochody. Przedsiębiorstwo oferujące leasing, dodaje również osobistą obsługę klienta, jaki zajmuje się nami przez 24 godziny na dobę, a również karty do tankowania paliwa, jakimi płacą kierowcy aut przy tankowaniu na stacjach, polisę ubezpieczeniową każdego auta z przeróżnymi dodatkowymi opcjami jak dajmy na to Assistance. Flota posiadanych pojazdów na ogół na dodatek jest zamieniana na całkowicie nowe po czasie 3 do 5 lat, toteż użytkujemy pojazdy jedynie z pod igły.

Z miejsca firmy, zamawiającej taką usługę, jest to niesłychanie poręcznego. Po każdym miesiącu dostajemy fakturę VAT do uiszczenia za użytkowanie aut a także całościową fakturę za zatankowane paliwo również z tego okresu rozliczeniowego. Także mikro firmy, też te jednoosobowe mają możliwość skorzystać z tego co oferuje leasing, na dowolny faktycznie samochód, na skutek czego oszczędzą nawet kilka tysięcy złotych w zestawieniu do kredytu, ponieważ leasing samochodowy zdołamy wrzucić w koszty przedsiębiorstwa oraz odliczyć VAT.