Prowadzenie fanpage na Facebooku – jak agencja social media może Ci pomóc?

Prowadzenie fanpage na Facebooku – jak agencja social media może Ci pomóc?

14 lipca, 2022 0 przez Redaktorka Weronika

Właśnie rozkręcasz nową markę osobistą? A może działasz w branży od kilku lat, ale wciąż nie jesteś usatysfakcjonowany z wyników sprzedażowych? To znak, że może przydać Ci się pomoc profesjonalistów. Agencja social media zajmuje się m.in. prowadzeniem fanpage na Facebooku. Na czym to polega i dlaczego warto sięgnąć po usługi ekspertów?

Podstawy prowadzenia fanpage na Facebooku

Mimo silnego rozwoju nowych kanałów społecznościowych, Facebook nie daje się zrzucić z podium. Właśnie to medium społecznościowe jest uznawane przez marketerów za najbardziej uniwersalne i często stanowi główne źródło publikacji organicznych czy działań reklamowych.

Celem działań marketingowych w ramach prowadzenia fanpage na Facebooku jest zwiększenie konwersji. Polega ona na osiąganiu zamierzonych celów – np. zwiększenie kliknięcia w banner, zapisu do newslettera, polubienia strony czy skomentowania postu.

Zwielokrotnienie zasięgów oraz lepsze wyniki sprzedażowe można osiągać za pomocą kampanii płatnych lub działań organicznych. W tym drugim obszarze szczególnie ważne są treści atrakcyjne wizualnie. Agencja social media może np. zaproponować wykonanie profesjonalnej sesji produktowej, a następnie na bazie zdjęć – stworzenie przykuwających wzrok grafik. Jednym z podstawowych zadań prowadzenia fanpage na Facebooku jest również bieżąca komunikacja z odbiorcami – zarówno w komentarzach, jak i na skrzynce Messenger.

Prowadzenie fanpage na Facebooku – sięgaj po więcej

Wpisy okraszone autorskimi grafikami czy reklamy z precyzyjnie określonymi grupami odbiorczymi to nie wszystko. Obecnie Facebook daje dużo większe pole do popisu na kontach firmowych.

Prowadzenie fanpage na Facebooku warto uzupełnić o takie działania, jak:

  • publikowanie inspirujących rolek,
  • live’y z działań zakulisowych marki,
  • współprace z influencerami,
  • publikacja podcastów czy e-booków branżowych tworzących ekspercki wizerunek,
  • Q&A z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Prowadzenie fanpage na Facebooku w rękach agencji Frank&Greg

Zależy Ci na synergii wyżej opisanych działań? Zaufaj agencji social media z Wrocławia – Frank&Greg. W ramach pomocy z prowadzeniem fanpage na Facebooku możesz liczyć na pracę nie tylko doświadczonych marketerów i ekspertów od SEO, ale również kreatywnych grafików, montażystów czy filmowców.

Agencję wyróżnia świeże podejście, mierzalne wyniki i działania zgodne z aktualną wiedzą i trendami w świecie kanałów społecznościowych. Zapoznaj się z pełną ofertą już dziś i spraw, że Twoja marka narobi zamieszania wśród konkurencji.